Witaj na stronie prasowej Yamaha Motor Polska

2015-11-13

Yamaha zwycięzcą MCN Award 2015

W ostatnim wydaniu brytyjskiego magazynu motocyklowego „Motor Cycle News” zostali ogłoszeni zwycięzcy najbardziej prestiżowych wyróżnień w branży „MCN Award 2015”. Sędziowie MCN docenili zarówno wyjątkową gamę jednośladów Yamahy, jak i rozwój marki spod trzech kamertonów, nagradzając pięć motocykli w najważniejszych kategoriach i przyznając firmie tytuł „Producenta Roku 2015”.

Dwa modele MT otrzymały pierwsze nagrody w swoich segmentach, w tym MT-07 został wybrany Najlepszym Nakedem (waga średnia) drugi rok z rzędu, a bestsellerowy na wyspach MT-09 Tracer został uznany za Najlepszego All Roundera.

Równie ważną nagrodę otrzymał nowy NMAX 125, który został wybrany Najlepszym Skuterem 2015. NMAX, dostępny z nową technologią silnika i systemem ABS w standardzie w bardzo atrakcyjnej cenie, zdążył już zrobić sobie miejsce na brytyjskim rynku skuterów.

Również dwa premierowe modele z segment Supersport otrzymały najwyższe wyróżnienia – przystępny cenowo YZF-R3 zwyciężył w kategorii Najlepszy do Pojemności 500 cm3, a niesamowity YZF-R1 został wybrany Najlepszym Motocyklem Klasy Supersport 2015. Te pięć modeli zdominowało nagłówki prasowe w tym roku i niewiele innych jednośladów miało tak duży wpływ na branżę jak ta piątka.

W dowód uznania licznych nowych modeli w różnych klasach i pojemnościach silnikowych, które zostały stworzone i wprowadzone na rynek przez Yamahę, oraz za trud włożony w rozwój marki z wykorzystaniem innowacyjnych metod marketingowych, najwyższa nagroda MCN 2015 „Producent Roku” również została przyznana firmie Yamaha. Yamaha zapamięta 2015 rok jako jeden z najbardziej wyjątkowych dzięki sukcesom odniesionym na światowych torach wyścigowych, będących wspaniałym sposobem na uczczenie 60. rocznicy powstania firmy Yamaha Motor Company w Japonii.