Witaj na stronie prasowej Yamaha Motor Polska

2016-03-04

Yamaha Motor oficjalnym partnerem i dostawcą motocykli do „VR46 Riders Academy”

Yamaha Motor Co., Ltd. nawiązała trzyletnie partnerstwo z „VR46 Riders Academy” (Akademia Kierowców VR46) prowadzoną przez zawodnika fabrycznego zespołu Movistar Yamaha MotoGP – Valentino Rossiego. Yamaha została oficjalnym partnerem Akademii i dostawcą motocykli.

Yamaha w ramach wsparcia programu Akademii udostępni łącznie 26 motocykli serii R oraz YZ, na których młodzi motocykliści będą mogli odbywać treningi i doskonalić umiejętności na ranchu VR46 oraz na torze wyścigowym Misano.

Inicjatywa ta umożliwi członkom Akademii pierwszy kontakt z Yamahą, która będzie śledzić ich postępy w miarę szkolenia w pierwszych latach ich karier wyścigowych. Yamaha zaangażuje się również w proces edukacyjny oraz wprowadzi zawodników w działania komunikacyjne i promocyjne oraz zapozna z oczekiwaniami teamów, w miarę jak młodzi adepci wyścigów będą się rozwijać, by w przyszłości w przyszłości zostać fabrycznymi zawodnikami.

Traktując udział w mistrzostwach świata jako najwyższy priorytet, Yamaha Motor jest obecnie zaangażowana w tworzenie systemu zapewniającego wielopoziomowy rozwój młodych kierowców.

„VR46 Riders Academy” jest jednym z elementów tego złożonego systemu szkolenia i nauczania. Jej podstawową funkcją będzie budowanie motywacji dla młodych kierowców oraz wspieranie ich w nabywaniu doświadczeń i umiejętności jazdy motocyklowej.

W pierwszym etapie działalności w 2016 roku Yamaha wybierze niewielką grupę spośród najlepszych kierowców ścigających się w serii Asia Production 250, wchodzącej w skład Motocyklowych Mistrzostw Azji, oraz w innych wyścigach, których skieruje na szkolenie w Akademii.

Na ten rok zaplanowano dwa tygodniowe warsztaty. Utalentowani młodzicy będą mogli trenować u boku pełnoetatowych kierowców Akademii na siłowni, na ranchu oraz na torze Misano, jeżdżąc na motocyklach YZF-R3 i YZ250F.

Wszyscy kierowcy będą mieć pełny dostęp do obiektów Akademii, a równolegle z etatowymi instruktorami Akademii w szkoleniach i instruktażu będzie uczestniczył sam Valentino Rossi.

Pobierz Komunikat prasowy (archiwum ZIP 48,91 kB)