Witaj na stronie prasowej Yamaha Motor Polska

2020-05-04

Wznowienie produkcji w fabrykach Yamaha Motor Europe

Yamaha Motor Europe ogłasza, że 4 maja wznawia produkcję w fabryce silników Motori Minarelli w Calderara di Reno we Włoszech oraz w zakładzie montażowym MBK Industrie w Saint Quentin we Francji.

Produkcja w obu zakładach została tymczasowo zawieszona 16 marca w celu zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Decyzja ta została podjęta przed obowiązkowymi blokadami nałożonymi przez oba kraje w celu zahamowania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Wznowienie produkcji było procesem dwuetapowym, przy czym pierwsza faza miała miejsce w kwietniu. W ścisłej zgodności z ograniczeniami ogłoszonymi w każdym z krajów, ta początkowa faza obejmowała powrót do pracy tylko osób uprawnionych, które mogły zastosować wymagany dystans społeczny, wraz z programem wprowadzenia środków bezpieczeństwa Covid-19 w głównych środowiskach pracy oraz przygotowania fabryk do pełnego ponownego otwarcia i wznowienia działań priorytetowych.

Faza druga rozpoczęła się 4 maja od stopniowego powrotu do wytwarzania produktów końcowych w obu zakładach, gdzie zadania zostaną dostosowane w celu ochrony zdrowia i dobrego samopoczucia pracowników, co pozostaje priorytetem Yamaha Motor Europe.

 

Eric de Seynes, Prezes i Dyrektor Generalny Yamaha Motor Europe:

"Ponowne otwarcie zakładów produkujących motocykle, skutery i silniki w Europie jest pozytywną wiadomością w bardzo skomplikowanym czasie, którego doświadczamy. Stało się to możliwe dzięki współpracy wszystkich zaangażowanych stron, którym pragnę szczerze za to podziękować, a także dzięki zapewnieniu niezbędnych standardów bezpieczeństwa naszym pracownikom. Stanowi to również kamień milowy we wspieraniu nowymi produktami naszej sieci dealerskiej, która w najbliższych tygodniach wznowi działalność we wszystkich zamkniętych krajach, takich jak Włochy (4 maja), Francja i Hiszpania (11 maja)".

Pobierz Komunikat prasowy (archiwum ZIP 1,57 MB)