Witaj na stronie prasowej Yamaha Motor Polska

2016-01-05

Polscy motocykliści przywitali XSR700

Nowy motocykl Yamahy hucznie przyjęto w kilku salonach na terenie kraju. Pierwsze prezentacje były okazją do bliższego poznania stylowego modelu.

W grudniu przyjechała do naszego kraju pierwsza dostawa XSR700, zupełnie nowego dwucylindrowca reprezentującego serię „Heritage Sport” i pierwszego jednośladu zbudowanego według filozofii „Faster Sons”. Motocykl przywitano w czterech salonach Yamahy - krakowskim, wrocławskim, warszawskim i rzeszowskim, a także w trójmiejskim klubie „Buffet” na terenie Stoczni Gdańskiej. Każda z imprez miała podobny charakter. Zaproszeni goście zjawili się wieczorem by uczestniczyć w oficjalnym odsłonięciu motocykla i krótkiej prezentacji modelu. Po poczęstunku i sesji zdjęciowej mogli jako pierwsi przymierzyć się do XSR700 i zasiąść za kierownicą nowego modelu.

Kraków z Motomikołajami

W Krakowie XSR700 witano w salonie RingRoad Galicja, a prezentacja nowego modelu została połączona z wielkim wydarzeniem w krakowskim świecie motocyklowym – Moto Mikołajami. Mikołaje zjawili się licznie, stoisko prezentowało się pięknie, pogoda dopisała. Około 100 osób skusiło się tym razem nie tylko wizją rozgrzewającej grochówki, ale również możliwością obejrzenia Yamahy XSR700. Nowy model wzbudził zainteresowanie i podziw. Wielu „motomikołajów” zadeklarowało, że widzieli by XSR700 jako przyszłorocznego renifera.

Wrocław – prezentacja i „after party”

Wrocław witał nową Yamahę w firmowym salonie Motorland. W wieczornej scenerii około 70 osób wzięło udział w prezentacji XSR700, podczas której przekazano informacje o parametrach technicznych, cenach, możliwości skorzystania z jazd testowych i zakupie nowego modelu. Zaprezentowano też pozostałe modele serii Sport Heritage oraz kolekcję ubrań Faster Sons. Po prezentacji gości zaproszono na „after party”, gdzie przy przekąskach i napojach mogli pobawić się w rytmie dobrej muzyki.

Warszawa i Rzeszów do późnej nocy

W Warszawie premierowy pokaz Yamahy XSR 750 odbył się w salonie Uhma Bike. Z kolei w Rzeszowie nowy model zagościł w salonie RingRoad. Prezentacja XSR700 odbyła się w kameralnej atmosferze a na prezentację zostali zaproszeni goście zainteresowani motocyklami z segmentu „Sport Heritage” oraz ci, którzy w rzeszowskim salonie kupili wcześniej jednoślady mniejszej pojemności. Imprezę podzielono na dwa etapy. Pierwszy stanowił formę „odkrywania” XSR700, wzbogaconą opowiadaniem o budowaniu motocykli typu „custom”. Podczas prezentacji XSR700 podkreślano walory estetyczne nowej Yamahy i łatwość jej customizacji. W drugim etapie goście udali się do części serwisowej salonu, gdzie na podnośniku przygotowano drugi egzemplarz XSR700. Tę część prezentacji poprowadził doradca serwisowy, opowiadając o zaletach technicznych pojazdu i odpowiadając na liczne pytania gości. Po pokazie, przy cateringu i napojach, prowadzono rozmowy o nowościach Yamahy. Dyskusjom towarzyszyła emisja filmów o XSR, MT i customizingu. Goście z uśmiechami na twarzach opuścili salon RingRoad dopiero późnym wieczorem.

Gdańsk pełen nostalgii

Yamaha XSR700 zawitała również z premierową wizytą do Trójmiasta. Prezentacja nowego motocykla Yamahy odbyła się w niepowtarzalnym klimacie Stoczni Gdańskiej w klubie Buffet, położonym na terenie legendarnego zakładu przemysłowego. Oprócz gości, będących na co dzień klientami salonu KMJ, oraz przyjaciół gdańskiego dealera Yamahy, w spotkaniu wzięła udział załoga Cafe Racer Poland. Podsumowano przy tej okazji współpracę w 2015 r. i plany na bieżący rok. XSR700 zaprezentowany w klubie Buffet został entuzjastycznie przyjęty przez miłośników motocykli w stylu „retro”.

Yamaha XSR700 – piękna i niepowtarzalna

Model XSR700 to pierwszy jednoślad w ofercie Yamahy, który został zbudowany według filozofii „Faster Sons” i który w sposób kompleksowy wprowadza filozofię „Sport Heritage”. Stanowi ukłon w stronę maszyn z przeszłości, które zyskują swe drugie życie we współcześnie projektowanych jednośladach, łączących styl retro z najnowocześniejszymi technologiami. Zachowując szacunek dla wyglądu i stylu motocyklowych ikon z przeszłości Yamaha sięga po najlepszą, współczesną technikę, by tworzyć jednoślady z charakterem, nie znające kompromisu pod względem dynamiki jazdy i jakości prowadzenia. Model XSR700 to swoisty hołd dla legendarnej XS 650, której minimalistyczna stylizacja wciąż pozostaje arcydziełem motocyklowego wzornictwa i stanowi inspirację dla współczesnych projektantów.

Pobierz Komunikat prasowy (archiwum ZIP 49,64 kB)