Witaj na stronie prasowej Yamaha Motor Polska

2015-09-23

Gama skuterów Yamahy MY 2016 - Otwarcie na różnorodność

Nowe kolory i specjalna wersja skutera X-MAX dostępnego z silnikami o trzech pojemnościach, a także nowe propozycje kolorystyczne pojazdów o pojemności 50 cm3 przygotowane na sezon 2016 to przykład dążenia Yamahy do zaspokojenia oczekiwań szerokiego grona użytkowników – od nastolatka i jego pierwszej „pięćdziesiątki” po dyrektora dojeżdżającego do biura na swoim skuterze Premium Sport.

Oferując bogaty wybór modeli o pojemnościach od 50 cm3 w każdym praktycznie sektorze rynkowym Europy, Yamaha pozostaje wiodącą marką w świecie skuterowym. Dzięki różnorodnej i wciąż powiększającej się gamie skuterów klasy Premium przeznaczonych dla użytkowników we wszystkich kategoriach wiekowych, ta legitymująca się znakiem trzech kamertonów marka od lat dominuje w branży. 
Filozofia Yamahy koncentruje się na tworzeniu produktów innowacyjnych pod kątem osobistych potrzeb każdego nabywcy i to właśnie otwarcie na różnorodność modelową wyróżnia markę spośród konkurencji światowej. Nowe kolory i specjalna wersja skutera X-MAX dostępnego z silnikami o trzech pojemnościach, a także nowe propozycje kolorystyczne pojazdów o pojemności 50 cm3 przygotowane na sezon 2016 to przykład dążenia Yamahy do zaspokojenia oczekiwań szerokiego grona użytkowników – od nastolatka i jego pierwszej „pięćdziesiątki” po dyrektora dojeżdżającego do biura na swoim skuterze Premium Sport.Skutery sportowe Yamahy

Opierając się na tych samych założeniach, dzięki którym TMAX stał się topowym maksi skuterem w klasie Sport, najnowsze modele X-MAX 400/250/125 są ukształtowane przez rasowe DNA TMAX-a i podobnie jak ich legendarny brat oferują ekskluzywny design połączony z doskonałymi osiągami i najwyższym komfortem jazdy. Nowością w gamie Yamaha Sport Scooter jest edycja specjalna X-MAX IRON MAX dostępna w wersjach silnikowych 400/250/125 cm3, która wnosi stylową odmienność i dozę elegancji na ulice europejskich miast.

Nowe skutery X-MAX IRON MAX

Nowa wersja specjalna X-MAX IRON MAX 400/250/125 uzupełnia gamę sportowych maksi skuterów Yamahy. Inspirowany niewątpliwym sukcesem topowego TMAX IRON MAX-a z roku 2015, prestiżowy w swej naturze model X-MAX IRON MAX wyróżnia się ekskluzywną kolorystyką Liquid Darkness oraz metalizowanymi plakietkami, które nadają mu wyszukanego wyglądu.

Te nowe modele „z wyższej półki” powstały z myślą o ambitnych klientach, dla których poczucie stylu ma istotne znaczenie. Ekskluzywność skuterów X-MAX IRON MAX podkreśla skórzana kanapa z tłoczonym logo X-MAX, wykończona złotymi przeszyciami. Dla pełnego komfortu jazdy seryjnie montowane jest niezależne oparcie pleców.

W uzupełnieniu do modnego wyglądu zewnętrznego IRON MAX zyskał wyjątkowe akcenty „osobiste”, m.in. ozdobne elementy konsoli kierownicy wykonane z fakturowanej skóry, komponujące się ze stylową kanapą. IRON MAX-a wyróżniają także aluminiowe podesty, a białe podświetlenie, pierścienie prędkościomierza oraz nakładka kierownicy Satin Chrome w modelach 250 i 125 świadczą o subtelności stylizacji. Typowe dla serii MAX światło pozycyjne LED pomaga rozpoznać skuter w każdym otoczeniu.

Skutery serii Premium Sport nadają się idealnie do szybkich i niekłopotliwych dojazdów na miejsce spotkań czy do pracy. Do ich napędu zastosowano chłodzone cieczą, ekonomiczne silniki jednocylindrowe o pojemności skokowej 400, 250 i 125 cm3 z elektronicznym wtryskiem paliwa. Wyposażony w koła znacznej średnicy oraz seryjne hamulce tarczowe z ABS dla komfortu i bezpieczeństwa jazdy skuter X-MAX IRON MAX doskonale wyraża styl swojego właściciela.

Najważniejsze cechy skutera XMAX IRON MAX (modele 400/250/125):

  • Ekskluzywna kolorystyka Liquid Darkness (identyczna jak dla TMAX IRON MAX)
  • Najwyższej jakości dwuosobowa, skórzana kanapa z tłoczonym logo, niezależnym oparciem pleców i złotymi przeszyciami
  • Specjalne plakietki z tworzywa metalizowanego na aluminium
  • Ozdobne elementy konsoli kierownicy z fakturowanej skóry
  • Aluminiowe podesty
  • Światło pozycyjne LED
  • Prędkościomierz w oprawie Satin Chrome
  • Nakładka kierownicy Satin Chrome
  • Lakierowany na czarno tylny uchwyt
  • Dodatkowo dla X-MAX IRON MAX z silnikami 250 i 125 cm3 - białe podświetlenie zegarów

Skutery Yamaha X-MAX

Inspirowane stylizacją, lekkim prowadzeniem i doskonałością przyspieszeń TMAX-a, nowe modele Yamaha X-MAX stworzono pod kątem aktywnych użytkowników, poszukujących wygodnego i skutecznego transportu klasy Premium w ruchu miejskim, z możliwością odbycia weekendowych wycieczek.

Firmowana przez flagowy skuter X-MAX 400, który łączy wygodę dalszych podróży ze zwinnością średniej wielkości pojazdu, najnowsza gama X-MAX proponuje współczesnym mieszkańcom miast nowy wymiar dynamiki stylu, znakomite osiągi oraz funkcjonalność. Wyposażona w hamulce tarczowe na obu kołach i schowek pod kanapą na dwa zintegrowane kaski oraz dostępna w nowej kolorystyce linia X-MAX 400/250/125 pozostaje liderem w kategorii Premium. Wszystkie modele X-MAX dostępne są z opcjonalnym systemem ABS.

Skutery Yamaha 50 cm3

Gama skuterów Yamaha 50 cm3 na rok 2016 to prawdopodobnie najszerszy wybór modeli z chłodzonym cieczą silnikiem 2- lub 4-suwowym o jednoznacznie indywidualnym charakterze.

Sportowy z wyglądu i dynamiczny w jeździe Aerox, dostępny z silnikiem 2- lub 4-suwowym oraz w wariancie Naked 2T, łączy w sobie sportowy design z ekscytującymi osiągami i lekkością prowadzenia – czyli jest niemal idealną opcją dla młodszych użytkowników. Dzięki nowej kolorystyce na rok 2016 Aerox R, Aerox  4 i Aerox Naked mają wszelkie zadatki na przyciągnięcie licznych klientów w nadchodzącym roku.

Popularne od lat skutery Neo’s 4 z silnikiem 4-suwowym oraz Neo’s z silnikiem 2-suwowym adresowane są do mieszkańców miast, którzy preferują sprawne i stylowe poruszanie się w wielkiej aglomeracji. Nowy widelec przedni Star Silver w ekonomicznym i przyjaznym dla użytkownika Neo’sie 50 cm3 MY 2016 nadaje mu wyrafinowanego wyglądu.

Kolorystyka skuterów Yamaha MY 2016 serii Sport i 50 cm3

Nowy X-MAX IRON MAX

X-MAX 400 IRON MAX (ABS) – Liquid Darkness

X-MAX 250 IRON MAX (ABS) – Liquid Darkness (tylko zamówienia transferowe)

X-MAX 125 IRON MAX (ABS) – Liquid Darkness

X-MAX

X-MAX 400 / ABS – Stonehenge Grey, Absolute White, Matt Grey

X-MAX 250 / ABS – Stonehenge Grey, Absolute White, Matt Grey

X-MAX 125 / ABS – Stonehenge Grey, Absolute White, Matt Grey

50 cm3

Aerox R – Absolute White, Race Blue, Matt Grey

Aerox 4 – Absolute White, Matt Grey

Aerox Naked – Power Black

Neo's – Mocaccino Brown, Midnight Black, Competition White

Neo’s 4 – Mocaccino Brown, Midnight Black, Competition White

Pełne dane techniczne, specyfikacje oraz pozostałe informacje dotyczące tych modeli dostępne są na: www.yamaha-motor.pl